14 €

Kunto: Uusi
Koko: One size
Itse tehtyjä pipoja ihanan pehmeästä superfine-alpakka- ja peruvian highland villalangasta. Lanka 100% luonnon villaa. Ei keinokuituja.
Neuleessa yhdistyy alpakan pehmeys ja highland villan kestävyys ja tukevuus. Lopputulos on ihanan pehmeä, mutta samalla muotonsa hyvin pitävä ja kestävä. Luonnonkuidun ansiosta neulos on lämmin ja hengittävä.
Langalla on Oeko-Tex® sertifikaatti, lanka on valmistettu Perussa. Lanka on käsittelemätön eli sitä ei ole altistettu kemialliselle käsittelylle ennen värjäystä. Lanka ei kutise ja on turvallista käyttää iholla.
- 42 värivaihtoehtoa
- Tupsulla tai ilman tupsua
- Koot: aikuisten one size ja lasten koot tilauksesta
Aikuisen malli istuu hyvin 54-60cm kokoiseen päähän. Malli on sopivan napakka venymisen ehkäisemiseksi. Joustaa kuitenkin hyvin käyttäjänsä mukaan.
Tilaus valmistuu noin parin päivän sisällä. Muutamia mallikappaleita valmiina mitä saa halutessa tulla sovittamaan ennen tilausta.
Tuotteen hoito: Tuuletus ja tarvittaessa nukkakammalla harjaus. Pesu 30 asteessa villa ohjelmalla. Villanpesuaine, ei huuhteluainetta. Tasokuivaus. Tarvittaessa muotoile sopivan kokoiseksi nihkeänä.
Toimitustavat: nouto, toridiili tai kirje / postipaketti omalla vastuulla.
Maksu: mobilepay, käteinen tai pankkisiirto
alpakka merino pipo, miesten pipot, miesten vaatteet, miesten asusteet, naisten pipot, naisten vaatteet, naisten asusteet, lasten pipot, knitted beanie, handmade, musta, harmaa, sininen, punainen, keltainen, oranssi, vihreä, vaaleanpunainen, beige, valkoinen, ruskea, pinkki.
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänViimeksi muokattu: 7.3.2025 klo 19.20 ・ Ilmoituksen tunnus: 17982965