Jensen Ambassadör Aqtive II -moottorisänky Cozy-päädyllä (ovh. 11 765,00 €)
Myydään7 590 €
Kuvaus
Jensenin Ambassadör Aqtive II on laadukas moottorisänky. Sijauspatjana on yhtenäinen TempSmart™, jonka yläosa on jaettu ja mahdollistaa näin molempien puolien yksilöllisen säädön.
TempSmart™-sijauspatjassa on lämmönsäätelytoiminto, joka tasoittaa aktiivisesti kehon lämpötilan vaihteluita ja rauhoittaa siten unta.
Innovatiivinen teknologia perustuu useisiin miljooniin mikrokapseleihin, jotka sopeutuvat jatkuvasti ihon lämpötilaan imemällä, varastoimalla ja vapauttamalla ylimääräistä lämpöä tarpeen mukaan. Mikrokapselit luovat siten esteen ylikuumenemista, hikoilua tai kylmää vastaan, ja nukkumismukavuutesi säilyy ja unen laatu pysyy hyvänä. TempSmart™ on sen vuoksi ihanteellinen valinta kaikille, joiden kehonlämpö vaihtelee läpi yön.
TempSmart™-sijauspatjassa on Innergetic®-lateksipehmuste, jonka ansiosta ilmanvaihto- ja kosteuden siirto on mahdollisimman hyvä. Innergetic®-pehmusteen avoimen solurakenteen ansiosta patjan ilmanvaihto- ja kosteutta kuljettavat ominaisuudet ovat mahdollisimman hyvät. Pehmustelevy on sekä perforoitu (rei’itetty) että profiloitu. Rei’ityksen ansiosta ilmanvaihto on mahdollisimman hyvä, profiloinnin ansiosta voit valita pehmeämmän tai kovemman puolen. Bakteerit ja pölypunkit viihtyvät huonosti lateksissa, minkä vuoksi vuode pysyy puhtaampana ja terveellisempänä. Dacron Quallofil® Allerban®-kuidut estävät homesienten ja pölypunkkien kehittymisen.
Moottorisänkyä voidaan säätää kaukosäätimellä tai Appjustable-puhelinsovelluksella. Säätömahdollisuus on pienestä niskaa tukevasta kulmasta aina koko selän ja jalkopään nostavaan asentoon. Tallennettuasi lempiasentosi löydät sen uudelleen nappia painamalla. Molempia vuoteita voi säätää myös ääniohjauksella.
Sänky koostuu kahdesta 90 cm sängystä, joiden kovuus on tukeva. Kankaan väri on Beige 483, alaosassa on yhtenäinen Seamless-verhoilu. Triangle-jalat ovat mattamustaa metallia.
Jensenin Prestige Cozy -sängynpääty antaa mukavan ja pehmeän tuen sängyllä istuessasi. Päädyn mitat: L 220 cm K 132 cm S 7,5 cm
Toisen puolen patjan jämäkkyys on medium ja toisen tukeva.
Hyväkuntoinen myymälämalli.
Kotiinkuljetus
Tuote on nähtävissä ja noudettavissa ilmoituksen tehneessä myymälässä. Voit myös tilata tuotteet Postin
kotiinkuljetuksella kätevästi ja edullisesti koko Manner-Suomeen: pientuotteet 25 e, valaisimet 55 e, tuolit ja
pöydät 55 e, sohvat ja sängyt 95 e.
Maksutavat
Klarnan maksulinkin avulla hoidat ostokset helposti suoraan kotisohvalta. Maksutapoina toimivat luottokortit,
verkkopankki, Klarna-lasku sekä Kuluttomat ja korottomat maksutavat jopa 12 kk asti. Vepsäläisen
Nousukausirahoitus on saatavissa myymälöistämme myös Torissa myytäville tuotteille - jopa 60 kk
korottomalla ja kuluttomalla maksuajalla.
sänky vuode peti uni makkari *moottori* *säätö* design
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.