Kuvagalleria
Baroque: Theatrum Mundi - The World as a Work of Art -kirja
Tuotteen kuvaus
Myydään kuvan jättikokoinen upea englanninkielinen taidekirja, Baroque: Theatrum Mundi - The World as a Work of Art. Kirjan ISBN koodi on 978-3-8480-0039-5, julkaisija on h.f.ullmann
Kirjan ovat tehneet Rolf Toman, Achim Bednorz ja Barbara Borngässer. Sivuja tässä järkäleessä on 568. Kirja on noin 30cm leveä, 40cm korkea ja 7cm paksu, joten painoa on yli 5 kiloa. Sisältää paljon tietoa barokin ajan arkkitehtuurista, veistoksista ja maalaustaiteesta. Se mikä tästä tekee erityisen upean on todella hyvälaatuiset valokuvat. En ole missään kirjassa nähnyt yhtä eläväisiä valokuvia. Tästä kirja taiteen harrastajalle, tutkijalle tai miksei vaikkapa ihan kahvipöytäkirjaksi jos barokki kiinnostaa.
Kirja on erittäin hyvässä kunnossa. Vain kirjan kansien suojana olevissa muovikansissa pientä hyllykulumaa.
Kirjan hinta on uutena Amazonissa noin 300 dollaria, joten tästä laatukirja huomattavasti halvemmalla. Hintapyyntö 100 euroa, saa myös tarjota.
Nouto onnistuu Helsingin Taka-Töölöstä, tällöin maksu mieluiten Mobilepayllä. Jos pitää postittaa, maksu ennakkoon tilille ja toimituskulut 12 euroa ostajalle.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 11.3.2025 klo 13.49 ・ Ilmoituksen tunnus: 21496321
Samankaltaisia ilmoituksia
6 €

Mestariteokset - etsi eroavaisuudet : 40 taidetehtävää tarkkasilmäisille
16 €
