Kuvagalleria
Kuvauskopteri
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
DJI Mavic 2 Pro- Vähällä käytöllä ollut drone mukana ohjain, 2 akkua, 2 vara potkuria, laturi, muistikortti sekä tarvittavat johdot hinta 500;- /Tarjous Lisäksi myynnissä Dji Mavic 1 Pro..
Varustettu Hasselblad kameralla, yhden tuuman CMOS-sensorilla. Kameran aukkoa voi säätää f/2.8:sta aina f/11:ta asti.
Mavic 2 tarjoaa jopa 31 minuutin lentoajan suotuisissa olosuhteissa, joka on DJI:n mukaan markkinoiden paras lentoaika dronen kokoon suhteutettuna. Mavic 2 -dronen huippunopeus on 71 kilometriä tunnissa.
OcuSync 2.0:n ansiosta yhteys vaihtelee tarvittaessa 2,4 gigahertsin ja 5,8 gigahertsin taajuuksien väleillä häiriön minimoimiseksi. Uutena toimintona myös Hyperlapse kuvaus, johon DJI on tuonut neljä oletustilaa, free, circle, courselock ja waypoint. Hyperlapse-videota kuvatessa free-tilassa dronea voi ohjata vapaasti, Circle-tilassa drone lentää ympyrää, esimerkiksi jonkun tietyn kohteen ympäri. CourseLock-tilassa drone ylläpitää tietyn kurssin ja lentää suoraan, ja waypoint-tilassa dronelle voi määrittää tietyt pisteet, joiden mukaan drone lentää.
Mavic 2 on myös varustettu uudella ActiveTrack 2.0 toiminnolla, joka parantaa Mavic 2 -dronen kohteiden seuraamista. Kameran ja sensoreiden avulla drone saa kolmiulotteisen kuvan ympäristöstä. Drone osaa myös ennakoida kohteiden liikkumista, mikäli ne menevät hetkeksi piiloon esimerkiksi seinän tai jonkin muun esteen taakse. Mavic 2 -drone osaa myös ennakoida ja välttää mahdollisia törmäyksiä eri objektien kanssa. Mavic 2 on myös varustettu usealla esteentunnistussensorilla, eteen, ylös, alas, taakse ja sivuille, sivusensorit toimivat Active Track ja Tripod modessa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.3.2025 klo 15.17 ・ Ilmoituksen tunnus: 21771838