Kuvagalleria
vuokrataan Kopukka 530 kumivene + Mariner 3,5 hv 4-tahti
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Vuokrataan Kopukka 530 kumivene + Mariner 3,5 hv 4-tahti perämoottori. Perämoottorin paino n. 17 kg. Veneen paino n. 60 kg. Loistava yhdistelmä retkikäyttöön. Lisätietoja kiveläoutdoor nettisivuilta. (Uudempi malli)
https://www.kivelaoutdoor.com/tuote/kopukka-530/
Suhteellisen kookas paketti, ei välttämättä sovi pienen auton takakonttiin. Mitat alla ilmoituksen tekstissä.
Puhelimella lisätietoja numerosta: O4O8364924
Vuokrahinnat perämoottorin kanssa:
75 €/päivä, 200 €/3 päivää, 400 €/viikko
Vuokrahinnat ilman perämoottoria:
50 €/päivä, 140 €/3 päivää, 300 €/viikko
Mukana myös pumppu, airot, penkit, vapatelineet, kantolaukku, paikkaussarja.
Nouto ja palautus Jyväskylässä.
Kapea, pitkä ja virtaviivainen Kopukka on suunniteltu erityisesti erä- ja retkikäyttöön. Kopukka on erinomainen jokien nousussa ja laskussa (esim. Ivalojoki aivan latvoilta alkaen, Kaitum, Lainio, Lätäseno sekä paljon pienemmätkin), toimii hyvin myös hyvin kapeissakin puroissa, lammilla, järvillä ja merelläkin kohtuullisessa aallokossa. Kopukka ei haukkaa vettä sisälle samalla tavalla kuin matala Jon Boat, mikä on huono valinta koskenlaskuun ja kovaan aallokkoon. Kopukka soveltuu kovia veneitä paremmin hyvin matalaan veteen ja jokikäyttöön.
Pituus täytettynä: 5.3 m
Leveys täytettynä: 130 cm
Sisäleveys: 46 cm
Ponttoonin halkaisija: 42 cm
Sisäpituus: 330 cm (moottoritelineestä keulan roiskesuojan reunaan)
Kantavuus: 1300 kg (laskelmassa vene uppoaa 20 cm 1300 kg kuormalla)
Henkilökapasiteetti: 4 aikuista, varustettu kolmella penkillä
Penkit: 3 kpl alumiini
Istuinkorkeus: n. 34 cm
Airot: 4 kpl, 200 cm. Kuljetuksessa n. 150 cm
Vapatelineet: 4 kpl, irrotettavat ja säädettävät
Tyhjän, pakatun veneen laukun koko noin: 95 x 70 x 45 cm (tämä on valmistajan ilmoittama koko, oikeasti vaikea pakata ihan näin pieneen pakettiin)
Mahdollisen moottorin max teho: 20 hv (14.7 kW)
Pitkänä ilmatäytteisenä veneenä Kopukka joustaa ja ottaa kosken iskut vastaan pehmeästi, kulkee pinnassa ja sen kantavuus on erinomainen. Kopukka on paljon vakaampi kuin vastaavan kokoinen kova vene, kanootti tai kajakki. Kopukka liikkuu moottorilla ja soutamalla ketterämmin kuin vastaava kova moottorivene. Kopukka 530 voidaan kuljettaa auton katolla, pakattuna laukussaan, lentokoneessa tai helikopterissa eikä se tarvitse traileria. Säilytystilan tarve on pieni. Metsästys ja kalastuskäytössä arvostat sitä, ettei Kopukka kolise kuten kova vene. Kopukka 530 on helposti käsiteltäviä yksinkin jopa kuivalla maalla. Veneen paino n. 60 kg.
Pohjan loiva V-muoto antaa moottoriajossa erinomaisen suorituskyvyn. Pohja on toteutettu ilmatäytteisellä kölillä, joka asennetaan Airdeck lattian alle. Köli täytetään lattian keulassa olevan aukon kautta. Veneen kuivaaminen, puhdistaminen ja mahdollinen paikkaaminen ovat helppoa. Köli toimii iskunvaimentimena ja ilmanpainetta voi säätää tilanteen mukaan. Voit hieman löysätä kölin painetta jos odotettavissa on kivinen joenlasku ja voit silti pitää lattian täydessä paineessa.
Kopukka vuokraus vuokrataan kumivene vuokravene retkivene kopukan vuokraus veneen vuokraus Jyväskylä
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 20.3.2025 klo 13.14 ・ Ilmoituksen tunnus: 21899993