Kuvagalleria
Hääpuku 36/38
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: M
Väri: Valkoinen
Kaunis hääpuku valmiina uusiin juhliin!
Tämä kaunis ja erittäin hyvä laatuinen hääpuku on ostettu Ylivieskalaisesta hääpukuliikkeestä, jonne se on tilattu Saksasta. Pukua on muokkautettu ompelijalla siten, että yläosaan on laitettu pitsiä ja samalla tehty pitsistä olkaimet. Pitsi tilattu Helsingistä Villisilkiltä. Ostettu syksyllä 2017, hinta kokonaisuudessaan ollut 800-850e.
Koko: 36/38.
Malli on klassisen kaunis.
Väri Ivory.
Hääpuku on A-linjainen ja laahuksellinen. Laahuksessa on laahuslenkki, jolla sitä voi helposti kantaa esimerkiksi tanssin tai muun siirtymisen ajan. Helmassa ja laahuksessa kaunista sifonkia.
Selkä pitsiolkaimien muodostamassa V-muodossa osittain avoin. Pitsivyön voi irroittaa halutessaan.
Oma pituus 165cm +n.5cm korot.
Hääpuku on ollut käytössä vain kerran häissäni, pesetetty pesulassa sen jälkeen ja säilytetty suojattuna. Puku on ehjä ja todella siisti.
Käytin vannealushametta puvun kanssa, mutta se ei ole välttämätön. Mikäli et käytä vannealushametta, niin helmaan tulee useampi sentti lisää pituutta.
Kysy rohkeasti lisätietoja tai kuvia. Saa tulla myös katsomaan ja sovittamaan rauhassa kotiimme Hiukkavaaraan.
Hinta 300euroa/ neuvoteltavissa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 17.4.2025 klo 17.59 ・ Ilmoituksen tunnus: 23337933