Satsuma, Japans , Gemerkt met karakters aan de onderzijde. - Kynttilänjalka (4)
Myydään76 €
Kuvaus
Ilmoitettu hinta on Osta heti -hinta, eikä se sisällä 9 %:n ostajakomissiota, 3 €:n ostajamaksua eikä toimituskuluja (tuotteet sijaitsevat ulkomailla). Tarkat kustannukset löytyvät Catawikin verkkosivustolta.
Vier posliinisia kynttilänlyhtyjä antiikkityylin esimerkin mukaan, jotka sopivat klassiseen olohuoneeseen.
Valmistettu 1900-luvun jälkipuoliskolla. Arvioitu noin 1950, kyntteliköt ovat sammalenvihreitä ja niissä on lehtikultaa.
Japanilaiset tuotteet ja merkit ovat alhaalla nimikirjaimilla (merkit).
Antonki painaa noin 310 grammaa kappaleelta ja on 18,5 cm korkea. Syvyys ja leveys ovat 9 cm.
Kynttilänjalat ovat hienoja, vain pieni silmäripsi kynttilänjalassa, joka on minimaalisesti näkyvissä. Tämän tyyppiset kynttilänjalat
sitä kutsutaan Satsuma-nimeksi myös kyltin vuoksi.
Kauniit kynttilänjalat, jotka on maalattu kokonaan käsin, ja siksi eivät täysin saman mallin mukaan ole maalaukseltaan identtisiä.
Ei varauksia, pakkamme huolellisesti ja lähetämme kirjeen mukana rekisteröitynä ja vakuutettuna.
Tietoja Catawikista
Catawiki on Euroopan vierailluin erikoisesineiden kuratoitu markkinapaikka, joka tarjoaa yli 75 000 kohdetta huutokauppaan viikoittain. Missiomme on tarjota asiakkaillemme jännittävä ja saumaton kokemus vaikeasti löydettävien erikoistuotteiden ostamisesta ja myymisestä.
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.