Kuvagalleria
Fjällräven naisten takki
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kuin uusi
Koko: XS
Merkki: Fjällräven
Tyyppi: Muut ulkovaatteet
Väri: Sininen
Fjällräven naisten takki, malli Singi Trekking Jacket W, kokoa xs (mielestäni mieluummin reilumpaa kokoa). Erittäin vähällä käytöllä ollut, vain muutamia kertoja päällä, uutta vastaava. Väri tumman sininen, kuvat vääristävät sävyä, ei ollenkaan haalistunut. Itse maksoin tästä n. 300€. Alla kuvaus takista.
Klassinen, pitkä vaellustakki G-1000 Original -materiaalia testatuilla toiminnoilla. Tilavat taskut ja iso myrskyhuppu taitettavalla lipalla.
Kestävä vaellustakki perinteistä Fjällräven-tyyliä, täydellinen pitkille tunturivaelluksille pohjoismaisissa olosuhteissa. Valmistettu kestävästä G-1000 Original -materiaalista, pitkä leikkaus ja testatut toiminnot, jotka helpottavat elämää erämaassa. Materiaali on tuulenpitävää ja vettähylkivää ja se voidaan kyllästää Grönlanninvahalla, jolla saadaan lisäsuoja tuulta, vettä ja kulumista vastaan. Tyylikkäästi istuva malli, lisäleveyden ansiosta sen alla on tilaa lämmittävälle vaatekerralle, selässä liikkumisvapautta lisäävät paljelaskokset.
Taitettavalla lipalla varustettu tilava huppu suojaa purevalta viimalta ja se voidaan täydellisesti pään mukaan. Kaksisuuntainen vetoketju, joka voidaan avata alaosasta tuuletusta varten, ja leveä nappilista pysäyttää kylmät tuulet. Isot taskut, joissa runsaasti tilaa tavaroille, jotka halutaan pitää helposti käsillä; esimerkiksi vetoketjulliset pystyrintataskut ja helmassa päältä täytettävät nappitaskut. Nyörisäädöt vyötäröllä ja helmassa. Tarranauhasäädöt hihansuissa.
Materiaali: G-1000 original: 65% polyesteri, 35% puuvilla. Pesu 40 asteessa.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.4.2025 klo 21.05 ・ Ilmoituksen tunnus: 23412915