Kuvagalleria
Keittolevy, 2-levyinen AKA Elkomat
Tuotteen kuvaus
Kunto: Kohtalainen
Merkki: Muut
Tyyppi: Liesi
Made in DDR. Kaksi termostaattilevyä, resistanssin perusteella laskettuna suunnilleen 1100 ja 1350W. Käytetty mutta varsin siistissä kunnossa. Mielestäni emalointi on täysin ehjä.
Kuten vastaavan tuotteen ilmoituksessa todettiin niin koko valmistusmaa on lakkautettu eli näitä ei tehdä enää lisää. Voitaneen lisätä sanat vintage ja retro kuvaamaan tuotetta.
Varmistelin vähän ennen kuin kytkin sähköt päälle ja siksi on tarjota kuvia sisuskaluista:
- Itse laite on tukevahkoa tekoa. En tiedä onko haettu kustannussäästöjä vai lämmönkestävyyttä mutta sisäisissä johdotuksissa on käytetty jotain paksuhkon rautalangan oloista eristämätäntä johdinta kuparikaapelin sijasta paria poikkeusta lukuun ottamatta.
- Liitosjohdon molemmissa päissä oli sellaiset sykkyrät että olipa hyvä kun vilkaisin. Ei ollut kovin tukevasti ruuvin alla.
- Alkuperäisestä bakeliittitöpselistä oli joku pieni pala murtunut mutta se pitäis olla tallessa.
Aivan varauksetta en uskalla suositella tätä päivittäiseen käyttöön mutta ainakin levyt lämpenevät eikä yleismittari näytä vuotoja runkoon.
Irrotan tuosta töpselin koska sähköasentajan pätevyys puuttuu. Myydään siis koriste-esineenä mutta liitosjohto ja pistokkeet tulevat mukaan.
Tarjoa toki jos sinulla on näkemys sopivasta hinnasta.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 21.4.2025 klo 16.07 ・ Ilmoituksen tunnus: 23540153