Kuvagalleria
Pokemon TCG Mysteeripussit (Mew PSA 9) (52 jäljellä)
Tuotteen kuvaus
Vuoden kuudes mysteeripussisetti myyntiin! Tällä kierroksella pääpalkintona mysteeripussi, joka sisältää WOTC-aikauden hologrammi Mew-promokortin PSA 9 greidauksella ja Brilliant Stars-boosterpakan.
Pusseja on myynnissä yhteensä 55kpl ja yksittäisen pussin hinta on 12,00€. Jokainen mysteeripussi sisältää 1 Pokemon TCG-boosterpakan sekä 1 sleevatun, Ultra Pro-toploaderiin laitetun Pokemon TCG-kortin. Ostaessasi pussin/pusseja saat valita numerot vapaasti ilmoituksen alla olevasta listasta, jota päivitän sen mukaan kun pusseja ostetaan. Arvon pussien sisällöt käyttäen arvontasovellusta.
Postikulut tulevat vielä päälle ja ovat seuraavat: 1:lle pussille 2,50€, 2-6 pussille 5,00€, 7-10 pussille 5,90€ (Pikkupaketti), yli 10 pussille 7,90€ (S-paketti).
Kaikki boosterpakat ja kortit ovat englanninkielisiä. Pakat ja kortit ovat aitoja, pakat avaamattomia ja suoraan erilaisista Pokemon TCG-tuotteista. Kaikki kortit ovat Near Mint / Mint -kuntoisia ilman naarmuja jne.! Kuvat mysteeripussisetin kaikista korteista ja boosterpakoista ovat näkyvillä ilmoituksessa! Tällä kierroksella olen päättänyt pakan ja kortin etukäteen, jotka tulevat yhdessä pussissa. Se mihin pussiin kukin sisältö menee on kuitenkin normaaliin tapaan arvottu.
Nouto Jyväskylästä (numeroiden valinta etukäteen) / Postitus (vastaanottaja maksaa postikulut, yllämainitun hinnaston mukaisesti)
—————————————————————————
Pidempi selostus pusseista (esim. uusille ostajille tai tarkemmista yksityiskohdista kiinnostuneille):
- Tämä on 13. mysteeripussisetti jonka olen tehnyt ja tämä tulee olemaan kolmanneksi viimeinen mysteeripussisetti, jonka aion laittaa myyntiin (pienen mahdollisuuden annan sille, että joudun 15. mysteeripussisetin jakamaan kahteen osaan, mutta suunnitelmana on että 15. olisi viimeinen). Jokaisen edellisen mysteeripussisetin pääpalkintopussin saaja on saanut arvostelumahdollisuuden ja suurin osa voittaneista on laittanut arvosteluja - kiitos siitä! Käy siis katsomassa arvostelut, jos epäilyttää konseptin rehellisyys ja luotettavuus! En harrasta huijaamista mysteeripussien kanssa ja pyrin olemaan mahdollisimman läpinäkyvä kaikessa, jotta jokaisella kiinnostuneella olisi luottavainen olo ostaa näitä.
- Edelliset mysteeripussisetit (Walking Wake/Suicune sekä Dark Vileplume) ovat edelleen myynnissä ja pusseja jäljellä reippaasti - käy katsomassa ilmoitukset (näissä hinta hieman huokeampi 9€/pussi!). Mysteeripussisetit tulevat olemaan myynnissä kesäkuun loppuun saakka jonka jälkeen otan mysteeripussit pois myynnistä vaikka pääpalkinto ei olisi vielä mennyt kenellekään. Mikäli näin käy saatan vielä koittaa yhdistää kaikki jäljelle jääneet pussit yhdeksi isoksi setiksi, mutta voi myös olla että nielen tappioni (mikäli pääpalkinnot menneet) tai laitan mahdolliset jäljelle jääneet pääpalkinnot erikseen myyntiin, jos niitä jäänyt vaillinaisiin mysteeripussisetteihin. Toivon mukaan kaikki pussit menevät kuitenkin - tähän asti ei ole tarvinnut uusia yhtäkään ilmoitusta, joten olen toiveikas :)
- Postikulut määräytyvät yllä olevan mukaisesti, mutta siinäkin tapauksessa, että ostat vain yhden pussin, on sinun mahdollista saada mysteeripussi, jossa on sleevattu boosterpakka tai pääpalkinto. Sleevatun boosterpakka-mysteeripussin lähettäminen maksaa enemmän kuin 2,50€, mutta maksan ylimenevän osuuden omasta pussista mikäli näin sattuisi käymään, jotta pussin sisältö pysyy mysteerinä mahdollisimman pitkään. Pääpalkinto-mysteeripussin lähetän automaattisesti XXS-paketissa seurannalla ja myös osaksi omaan piikkiini mikäli maksettu postikulu ei tätä kattaisi. Tämä tarkoittaa, että kysyn kaikilta ostajilta osoitetietojen lisäksi myös puhelinnumeron (jos et satu maksamaan MobilePaylla, jolloin saan sen sitä kautta), jotta ostetun pussin/pussien sisältö ei paljastu siinä vaiheessa, kun minun täytyisi voittajilta udella numeroa XXS-paketin lähetykseen.
--------------------------------------------------------------------------------------
Jäljellä olevat pussit: X = ostettu, ( ) = varattu
1 2 - 4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17 18 19 20
- 22 23 24 25 26 27 28 29. 30
31 32 33 34 35. 36. 37 38 39. 40
41 42 43 44 45 46 - 48 49 50
51 52 53 54 55
--------------------------------------------------------------------------------------
(Brilliant Stars, Lost Origin, Astral Radiance, Silver Tempest, Crown Zenith, Obsidian Flames, Scarlet & Violet, Sword & Shield, Paradox Rift, Chilling Reign, Evolving Skies, Vivid Voltage, Lugia, Ho-Oh, Blaziken, Groudon, Miriam, Gengar, Mew, Pikachu, Arceus, Charizard V, VMAX, Umbreon, Rayquaza, Espeon, Jolteon, Flareon, Sylveon, Vaporeon, Glaceon, Leafeon, Starmie, Machamp, Mewtwo, Giratina, Raikou, Entei, Palkia, Dialga, Suicune, Unown, Regidrago, Garchomp, Genesect, Sprigatito, Torterra, Secret Rare, Gold Card, Ultra Rare, Hyper Rare, Illustration Rare, Trainer Gallery, Blastoise, Venusaur, Shiny, Shining, Calyrex, Galarian Zapdos, Moltres, Articuno, Zacian, Zamazenta, Burning Shadows, Rainbow Chrizard, Fates Collide, Kingdra, Snorlax, Lapras, Solgaleo, SIR, Team Rocket, Neo Genesis, 1st Edition, ensipainos, Oddish, Vileplume, Vintage, WOTC, Evolving Skies, Sylveon, Mew, Gengar, Gardevoir, gold, rainbow, Evolutions, Fusion Strike, Black Star Promo, Wizard Promos, Union, Arceus, Hidden Fates, Crobat)
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 25.4.2025 klo 13.16 ・ Ilmoituksen tunnus: 23543456