Kuvagalleria
Soutuvene Näpsä 430, Päijänteen rannalla
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Myydään oikein siisti ja hyväkuntoinen soutuvene. Vuosimalli 2010. Valmistaja Karstulan Vene Järvinen ja veneestä löytyy sarja-/valmistusnumero. Siisti pohja ja sitä ei ole paikkailtu.
Materiaali lasikuitua. Pohjan väri beige ja päältä valkoinen. Mukaan tulevat airot, pohjatappi ja äyskäri.
Veneessä on kahdet hankaimet, ilmatäytteiset ponttoonit, hiekkahartsiköli. CE-hyväksytty / VTT.
Pituus 430 cm
Leveys 130 cm
Paino 75 kg
Kuvissa näkyvät ketjut, lukot ja mela eivät sisälly kauppaan, ei myöskään rantatelakka. Telakan voin myydä 95 eurolla, se on aivan uusi ja tehty 3 viikkoa sitten. Materiaalina painekyllästetty puu ja liukupinnat PVC-muovia.
Myyn veneen tarpeettomana koska tuli juuri hankittua moottorivene.
Vene on nähtävillä ja käyttövalmiina Päijänteen rannalla Jyväskylän Haapaniemen satamassa Jyväskylän kaupungin vuokraamalla soutuvenepaikalla numero 14.
Jos tarvitset kyseisen soutuvenepaikan tälle kaudelle niin voin luopua siitä 76 eurolla (kaupungin vuokrahinta). Vuokrauksen siirtoa on kuitenkin anottava Jyväskylän kaupungilta (voin hoitaa).
Veneen saa säilyttää siinä ensi talvenkin ja jatkaa sitten sopimusta kesälle 2026.
Venettä saa käydä oma-aloitteellisestikin katsomassa mutta mielelläni tulen samalla kaupantekoon - onnistuu päiväaikaankin ja joka päivä.
Mikäli kauppa syntyisi niin veneen voi myös soutaa heti pois (soutajalla on hyvä olla pelastusliivit mukana).
Satamassa on myös veneluiska josta veneen saa helposti kärryn tai trailerin kyytiin. Rantatelakan päällä vene on hyvä kuljettaa vaikka tavallisessa peräkärryssä.
Maksu käy käteisellä tai MobilePaylla.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 26.4.2025 klo 10.47 ・ Ilmoituksen tunnus: 23668101