Kuvagalleria
Hääpuku Victoria & Vincent koko noin 40-42
Tuotteen kuvaus
Kunto: Hyvä
Koko: L
Väri: Valkoinen
Kahdet häät tanssinut kaunis pitsinen, laadukas hääpuku. Alunperin ostettu Seremonia-liikkeestä ja maksanut noin 1700€.
Mukaan tulee pukuun kuuluva bolero (käytetty vain yhden kerran).
Laahuksen saa nostettua napilla kiinni. Edessä vetoketju jolla helman saa auki.
Olen 163cm pitkä ja minulla oli noin 5cm korot. Puku menee hyvin myös hiukan pidemmälle esim. 165-167cm käyttäjälle. Vaatteissa käytän kokoa 40 yläosassa ja alaosassa 42 ja puku on muokattu minulle.
Puvun mitat litteänä tasoa vasten suunnilleen nämä : rinta 45cm, vyötärö 40cm ja lantio 50cm. nämä mitat littenä eli ns. puolikkaat. Heittoa voi olla mitoissa näin otettuna ja rinnoissa on kuppi, joka suurentaa varmaan ympärystä hiukan tuosta.
Puku on todella siistin näköinen ja todellakin menee vielä täysin seuraaviin häihin, mutta seuraavat on hyvä huomioda: kainaloissa jotain pinkihköä värjäymää(ehkä deodorantista?), joka näkyy vain tietyssä valossa. Se jää käsien alle joten ei näy ja jos käyttää boleroa ei näy tietty ollenkaan. Bolero on virheetön. Helmassa jotain pientä tummaa jäänyt. Ei näy käytössä.
Puku on puhdas ja pesetetty häiden jälkeen. Sovitus onnistuu.
Virheet on jo huomioitu hinnassa!
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 24.4.2025 klo 20.26 ・ Ilmoituksen tunnus: 23704180