Kuvagalleria
Vahvamieskamat
Tuotteen kuvaus
Loukkaantumisten vuoksi kokeilumielessä strongman kamat tarjolle vahvalle. Näistä en haluaisi luopua mutta näyttää siltä ettei miehestä ole enää näitä hommia täyspainoisesti tekemään vaivojen takia joten otan tarjouksia vastaan. Näistä saa vaikka kisasetin johonkin kyläkisaan, tosin ei ihan aloittelijoiden painoja, riittävän painavia vehkeitä vaikka Suomen vahvimpaan.
Seuraavat välineet:
- Atlaskivet 120kg, 155kg, 176kg, 195kg. 120kg kivessä ja 155kg kivessä kierteet joten niihin voin kiinnittää lisäpainoja, kätevät.
- Sirkuskässäri 70kg tyhjäpaino, kahva 60mm. Ladattava 30mm levyillä. Saa ainakin 120kg saakka ladattua, kokeiltu. Tämä myös kova kässäri otevoimailuun.
- Tukki 67kg, halkasija 31cm, päät 50mm. Erittäin asiallinen
- Akseli 50mm sekä siihen renkaan 2x12kg 50mm holkeilla, käyvät toki myös tukkiin
- Farmarikahvat, lähtö suht korkea, hyvät.
- Hiekkasäkki 135kg
- "Vetokelkka"
- Tynnyri jota lastattu hiekkalla jonkin verran
- Käsipainot 2x35kg ja 2x55kg
- Levytankosetti 90kg 25mm reiällä
Näillä vehkeillä on kisattu ja nosteltu. Kaikki muu on ollut kovassa käytössä paitsi 195kg kivi😁 Osa kamoista ollut maailman vanhvimman miehen käytössä ja osa suomen vahvimman läytössä. Kysy jos haluat lisätietoa. Mitään hölmöjä hintoja ei kannata ehdottaa. Painoa satsilla varmaan joku 1400kg yht. Lisäks pihalla semmonen n. 150kg luonnonkivi jonka saa mukaan jos jaksaa nostaa. Omat kantahat muutenkin.
Strongman, voimailu, vahvinmies, kuntosali
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.2.2025 klo 15.13 ・ Ilmoituksen tunnus: 20398552