Kuvagalleria
UUSI - Aprikoosinkeltainen Northoutdoor pehmeä merinofleece
Tuotteen kuvaus
Kunto: Uusi
Koko: M
Merkki: Muut
Tyyppi: Huppari
Väri: Keltainen
Aluksi: Soitellaan heti alussa ja hoidetaan kaupan sopiminen reilusti ja reaaliajassa ilman turhauttavaa ja hidasta viestittelyä. Otathan yhteyttä vain, jos oikeasti haluat tuotteen (lisätietoja saa tietysti kysyä). Otathan yhteyttä vain, jos sinulla ei ole liian kiireinen elämä. Ethän siis tuhlaa aikaani ja energiaani turhaan, sillä minulla on paljon stressiä ja hankalat väsymystä aiheuttavat sairaudet ja unirytmini hankaloittaa asioita ja täten minun on hankala sopia siksi etukäteen kauppoja muutenkaan. Toivon siis sinulta tässä vaikeassa tilanteessa joustavuutta, kun minäkin olen reilu ja teen hyviä selkeitä ilmoituksia ☀️ Myös miesystäväni antaa tuotteeni sinulle tarvittaessa, jos menee ihan mahdottoman vaikeaksi. Toivottavasti sinulla siis olisi aikaa ja halua sopia spontaanisti kaupat ja sinut saisi puhelimella kiinni, niin asiat eivät jää puolivillaisesti roikkumaan. Noniin, Pasilan Repomiehen sanoin: "Asiaan!"
Kevät tulee ja ilmat ovat vielä kylmät jonkun aikaa. Ja erityisesti iltaisin tai vaikka avantouinnin jälkeen tarvitaan lämpöä. Nyt olisi myynnissä uusi, käyttämätön (vain sovitettu) All day 250 naisten merinofleece hupparimekko Maya - ja todella upeassa aprikoosinvärissä. Kevät ja aurinko ja aprikoosinkeltainen merinomekkohuppari voivat yhdessä tehdä olosta taivaallisen. Ostin tämän Northoutdoor verkkokaupasta noin 1,5-2 vuotta sitten. Northoutdoorin Nettikaupasta voit lukea tästä vaatteesta paljon kommentteja. Jotkut ovat pitäneet tuotteesta paljon. Joku kehui mm. hyväksi tuotteeksi juuri avantouinnin jälkeen.
Koko on M. Mitta hupun vierestä olalta alas helmaan on noin 85cm ja kainalosta kainaloon mitta on noin 48cm. Lanne on mielestäni hiukan kapeahko, vaikka siis venyy, mutta ehkä tämä on parempi sellaiselle hiukan vähemmän lanteikkaalle vartalotyypille, jos haluaa, että vaate laskeutuu kauniimmin. Sisältä villa on ikäänkuin pörrötettyä lämpövaikutuksen tehostamiseksi. Pienet sivuhalkiot. Hupparinauha luiskahti ulos pesussa, joten se täytyy viitsiä pujottaa paikalleen.
Materiaali on 95 prosenttia mulesingvapaata merinovillaa. 5 prosenttia elastaania tekee tästä mukavasti joustavan. Tuotteella on OEKO-TEX Standard100 sertifikaatti.
Tuotteen alkuperäinen hinta on ollut 182,95 euroa. Tämä näyttää olevan nettikaupassa loppuunmyyty.
Taloudessa ei tupakoida, ei ole lemmikkejä, ei ole käytössä vahvoja hajusteita, ja tämän vaatteen pesin kerran Sonnetin laadukkaalla hajusteettomalla villapesuaineella. Säilössä on ollut puulipastonlaatikossa ja sittemmin uudessa puhtaassa muovilaatikossa.
Eli siis, tälle nouto Turusta tai postitan myös. Ja katso muutkin ilmoitukseni. Lisää villatuotteita löytyy mm. myynnistä minulla.
Huom, jälki huomautus (Älä ota liian vakavasti, niin kuin minä neurootikko-Vilijonkka elämän otan ja kauhulla elämää sivusta katson): Olen ostanut viimeisen 6 vuoden aikana villavaatteita mm. Dillingiltä ja Ruskovillalta. Nämä ekologiset yritykset eivät käytä myrkyllisiä koinsuoja-aineita vaatteissaan. Tämän takia yritykset mainostavat omaa koisuojausta. Olen pitänyt vain puhtaita villavaatteita kaapeissa ja en ole havainnut koskaan muuta ongelmaa, kuin muutamassa Dilling-villassa olleet reiät, jotka ilmaantuivat mielestäni jo useita vuosia sitten, jo aika uusina. Lisäksi kerran yhdessä toisessa kaapissani, jossa oli ihan muita kuin villavaatteita, oli joku yksittäinen kuollut pieni siivekäs, mutta tästä en osaa sanoa, onko tullut ulkoa tms. No, ainakin siitä sai sisäinen Vilijonkkani ison pyörän pyörimään ja nämä OCD-kelat lähtivät lapasesta 😂. Hävitin lisäksi nämä pieniä reikiä sisältävät Dilling-tuotteet varmuuden vuoksi hiljattain, vaikka en löytänytkään merkkejä mistään koiperhosista tai toukista. Yhdet myynnissä olevat Dilling-villahousut olivat samaa erää, kuin missä oli pieniä reikiä muissa vaatteissa, mutta näistä housuista en löydä vikaa. Pesin ne myös hiljattain. Nyt kaikki Torissa olevat villavaatteeni ovat puhtaita, uusia tai vain vähän käytettyjä ja siistikuntoisia ja ne ovat paperikassissa ja vielä puhtaassa muovipussissa pestyssä uudessa muovilaatikossa vaatekaapissani ja pesty Sonnetin laadukkaalla hajusteettomalla villapyykinpesuaineella. Villavaatteiden koinsuojauksesta voit lukea lisää netistä.
Suomeksi: uskon, että myyntivaatteeni ovat sata kertaa puhtaampia ja siistimpiä kuin 90 prosenttia kirpputorivaatteista. Olen vain tunnustuspakkoinen OCD-ihminen, joten minun on pakko kertoa kaikki kaikesta tai alkaa ahdistaa. Toivottavasti joku löytää tämän mekon ja se pääsee hyvään käyttöön.
🌟🌟🌟🌟🌟
Merinovilla Hupparimekko Villafleece Villa
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 14.3.2025 klo 0.59 ・ Ilmoituksen tunnus: 21009986