Kuvagalleria
Siemens integroitava kahvikone
Tuotteen kuvaus
Kone toimii ja tuottaa hyvää kahvia, mutta mielestäni nykyään hitaasti, toisinaan ei jaksa puskea kahvia kuppiin. Kuukausi sitten uusittu kahviuutin (80 euroa) ja joskus myös keraaminen pumppu (2023–2024). Käytössä noin 5-6 vuotta, keskimäärin 2 kahvia päivässä.
Ikäänsä nähden vähäisiä kulumajälkiä, lähinnä hiusnaarmuja kupin tasolla.
Kone on jo valmiiksi purettu keittiöremontin vuoksi ja suojattu kuljetusta varten. Mukana ei tule käyttöohjetta, mutta sen voi ladata PDF-muodossa netistä.
Lue ja huomaa! Vaatii siis kalkinpoiston tai puhdistuksen Siemensin omilla puhdistusaineilla (ei sisälly kauppaan). Ihan kuin suutin olisi tukossa? Tee se itse-miehelle tai vie huoltoon (Siemensin keskimääräinen kustannus huollolle on 177-230 euroa).
Täällä Torissa on toinen täysin samanlainen, jolla tehty 9000 kahvia. Hänen pyyntihinta on 500 euroa.
Kokeillaan myydä jonkin aikaa sellaisenaan, ilman takuuta. Kesäkuussa saa paikan mökistä.
Käyttäjäprofiili
Kirjaudu sisään, jos haluat nähdä profiilin ja lähettää viestejä.
Kirjaudu sisäänIlmoituksen metatiedot
Viimeksi muokattu: 8.3.2025 klo 0.04 ・ Ilmoituksen tunnus: 21329274