Kuvagalleria
(1/7)
Silva Ignite STD STD
Myydään339 €
Kuvaus
Kirkas ja tehokas 10 000 lumenin otsalamppu. 8 tehokasta LED-valoa ja 96 Wh:n akku. 5 erilaista valoasetusta. Yhteensopiva useiden lisävarusteiden ja kiinnikkeiden kanssa.
Silva Ignite on hämmästyttävä otsalamppu, tekee yöstä päivän ja antaa uskomattoman kirkkaan 10 000 lumenin valotehon.
Otsalampussa on 8 suurteholediä pakattuna tyylikkääseen ja intuitiiviseen muotoiluun ja tehokas 96 Wh:n akku. Ignite on suunniteltu nopeaan ja vauhdikkaaseen urheiluun, jossa valolla on väliä.
TÄYDELLINEN VALO
Ignite on Silvan ylivoimaisesti tehokkain otsalamppu, jonka valoteho on 10 000 lumenia. Ignitessa on 8 suurteholediä ja Silva Intelligent Light – ainutlaatuinen yhdistelmä pitkän kantaman kohdevaloa ja leveää valokeilaa. Valittavana on 5 erilaista 10 000 - 80 lumenin valoasetusta valon optimoimiseksi nopeutesi tai aktiviteettisi mukaan tai akun säästämiseksi tarvittaessa. Vaihda viiden kirkkaustason välillä painamalla ajovalon suuria +/- -painikkeita tai käyttämällä Bluetooth-kaukosäädintä. (lisävaruste).
Täydellisen ja voimakkaan valon luomiseksi Ignitessa on maailmanluokan Cree XLamp XHP50.2 LED- ja LEDil TINA2-RS -linssit. Cree-LEDit ovat seuraavan sukupolven erittäin suuritehoisia LEDejä, jotka tarjoavat parhaan valotiheyden, luotettavuuden ja värien yhtenäisyyden. LEDil-linssit tarjoavat täydelliset sirontakulmat ja erinomaisen UV- ja lämpötilankestävyyden.
Ignite-lamppuyksikössä on joustava kallistuskulma, joka mahdollistaa valonsäteen säätämisen haluamaasi kohtaan. Sitä on helppo säätää aktiviteetin aikana oteystävällisillä pinnoilla ja säätöruuvilla.
OPTIMAALINEN JÄÄHDYTYS
Äärimmäinen valoteho vaatii äärimmäistä jäähdytystä. Igniten jokainen yksityiskohta on suunniteltu tarjoamaan optimaalinen jäähdytys. Jäähdytin on valmistettu kylmätaotusta alumiinista, jonka aallotetut seinät lisäävät jäähdytyspinta-alaa. Siinä on myös sisäänrakennettu lämpötila-anturi, joka säätelee lämpöä optimaalisen suorituskyvyn saavuttamiseksi.
LISÄVARUSTEET JA ASENNUSVAIHTOEHDOT (eivät sisälly toimitukseen)
Ignite on suunniteltu erilaisiin aktiviteetteihin, ja sitä on helppo siirtää eri asennustarvikkeiden välillä. Akkua voidaan kuljettaa myös eri tavoin käyttämällä erilaisia akkutarvikkeita ja -kaapeleita.
- Ignite-kaukosäädin rannekiinnityksellä Käytä kaukosäädintä lisätäksesi valoa teknisessä maastossa tai himmentääksesi valoa nopeasti kohdatessasi muita ihmisiä.
- Ignite Bar Mount Kit Ignite-otsalampun ja kaukosäätimen kiinnittämiseen ohjaustankoon. Kestävä tankokiinnike sopii ohjaustankoon, jonka mitat ovat 31,8-35 mm. Toimitukseen kuuluu myös Ignite Battery Sleeve akun kiinnittämiseksi polkupyörän runkoon.
- Ignite-kypäräkiinnike, joka sopii useimpiin kypärätyyppeihin ja mahdollistaa otsalampun kiinnittämisen kypärän päälle optimaalisen painojakauman varmistamiseksi. Otsalamppu kiinnitetään tukevasti kypäräkiinnikkeeseen työntämällä se kiinnikkeeseen.
- Ignite Go Pro -kypäräkiinnike, joka sopii useimpiin kypärätyyppeihin ja mahdollistaa otsalampun kiinnittämisen kypärän päälle optimaalisen painojakauman varmistamiseksi. Otsalamppu kiinnitetään tukevasti kypäräkiinnikkeeseen työntämällä se kiinnikkeeseen.
TEHOKAS 96 WH:N AKKU
Ignitessa tehokas 96 Wh:n ladattava akku, jonka paloaika on 1-3 tuntia suurimmalla ja jopa 80 tuntia pienimmällä kirkkausasetuksella.
Akun merkkivalo ilmoittaa, milloin akku on ladattava. Kun akun varaustaso on 10 %, sisäänrakennettu akun alhaisen varauksen varoitus vaihtaa lampun valon automaattisesti 250 lumenin varatilaan, joka kestää 1 tunnin.
Ylimääräisen Ignite Double Battery Connectorin avulla voit käyttää kahta akkua kerrallaan yksinkertaisesti yhdistämällä kaksi Ignite-akkua. Se sopii täydellisesti pidempiin aktiviteetteihin ja harjoituksiin, koska voit keskittyä itse aktiviteettiin ilman, että sinun tarvitsee pysähtyä va
Huom! Painike, joka näyttää koko kuvauksen on pelkästään visuaalinen.
Lisätietoja
- Kunto
- Uusi
Sijainti
Ilmoituksen tunnus | 22196911 |
---|---|
Viimeksi muokattu | 26.3.2025 klo 2.02 |